Ukupno prikaza stranice

nedjelja, 18. ožujka 2012.

Neočekivani junak Avangarda; Ak Barsu prva pobjeda

U trećim utakmicama polufinala istočne konferencije KHL-a gledatelji su imali što vidjeti. Avangard je slavio u Magnitogorsku za preuzimanje vodstva u seriji, sada je 2-1. Pobjedu najviše mogu zahvaliti igrču od kojeg su to vjerojatno najmanje očekivali. Ak Bars je pak ostao na životu u seriji s Traktorom. Domaćom pobjedom od 2-1 smanjili su zaostatak u seriji.

Metalurg - Avangard  1:3 (1:1, 0:1, 0:1).
1:0 - 08.22 Dmitrij Obuhov (Lajunen)
1:1 - 10.12 Nikita Pivcakin (Červenka)
1:2 - 25.28 Nikita Pivcakin(2) (Frolov)
1:3 - 57.01 Anton Kurjanov (Kaljužni)
Isključenja: 4x2 - 2x2, Udarci na gol: 29-37, Gledatelja: 7644 (sold out)
Vratari: Ari Ahonen 34/37 - Karri Ramo 28/29

Sve je počelo sjajno za domaće koji su poveli u 9.minuti nakon loše reakcije vratara Karrija Rama na udarac Dmitrija Obuhova. To nije poljuljalo jastrebove iz Omska koji su igrali angažiranije te su bili puno opasniji po protivnički gol od svojih domaćina koji su nastavili s neuvjerljivom igrom koju su pokazali u drugoj utakmici serije. Avangard izjednačava već u 11.minuti preko mladog braniča Nikite Povcakina. Isti igrač zabija za vodstvo gostiju u 26. minuti. Odlučio se na udarac s plave linije; bio je to vrlo snažan i precizan slapshot kojeg Ari Ahonen nije uspio obraniti. Do kraja susreta obje momčadi su imale nekoliko odličnih prilika ali su finski vratari Ahonen i Ramo bili sigurni. Kada su igrači Metalurga krenuli svim snagama u napad na kraju susreta ostavili su rupu otraga. To koristi iskusni dvojac Kaljužni i Kurjanov koji su autori trećeg gola Avangarda. Ovom pobjedom sastav iz Omska je preuzeo vodstvo u seriji te su po trenutnoj formi definitivno u prednosti naspram svojih protivnika.

Ak Bars - Traktor  2:1 OT (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0).
0:1 - 21.49 Jevgenij Kuznjecov PS
1:1 - 23.05 Jevgenij Skačkov (Kornejev, Zaripov) PP1
2:1 - 61.55 Niko Kapanen PP1
Isključenja: 2x2+1x20+1x5x20 - 5x2, Udarci na gol: 37-29, Gledatelja: 7800
Vratari: Petri Vehanen 28/29 - Michael Garnett 35/37

Ak Bars je na svom ledu na kraju ipak uspio smanjiti vodstvo Traktora u seriji na 2-1. U poprilično nezanimljivom prvom dijelu nije bilo golova. Već u drugoj minuti druge trećine Jvgenij Kuznjecov pogađa iz kaznenog udarca za vodstvo Trakora. Domaći ne ostaju dužni te Jevgenij Skačkov, bivši član Traktora, vrlo brzo vraća stvari na početak golom s igračem više. Do kraja regularnog dijela obje momčadi su bile vrlo koncentrirane i strpljive, nije bilo ni golova ni puno prilika te je utakmica otišla u produžetak. On nije dugo trajao, već nakon 115 sekunda igre, Finac Niko Kapanen zabija s igrače više te donosi Ak Barsu toliko priželjkivanu prvu pobjedu u seriji. Zanimljivost ove serije je da nijedna momčad koja je zabila prvi gol na utakmici nije na kraju pobjedila. Hoće li tako biti i u četvrtoj saznat ćemo preksutra.