Ukupno prikaza stranice

ponedjeljak, 19. ožujka 2012.

SKA na korak od finala; Dinamo izjednačio na 2-2

Četvrte utakmice polufinala na zapadu igrale su se u Mitiščiju i Moskvi. SKA je nakon poraza u trećoj zaigrao znatno bolje te nadigrao Atlant sa 5-1 čime je osigurao tri meč lopte za prolaz u finale konferencije. Isto nije pošlo za rukom Torpedu koji je poražen u Moskvi kod Dinama te je sada ta serija izjednačena.

Atlant - SKA  1:5 (0:2, 0:1, 1:2).
0:1 - 02.45 Dmitrij Kalinin (Thoresen)
0:2 - 16.12 Aleksandr Kučerjavenko (Fedorov, Semjonov)
0:3 - 39.24 Igor Makarov (Tihonov)
0:4 - 44.34 Viktor Tihonov (Kolcov, Weinhandl)
0:5 - 46.01 Patrick Thoresen
1:5 - 56.54 Patrik Zackrisson (Semjonov) PP1
Isključenja: 7x2 - 10x2+1x10+1x10x20, Udarci na gol: 22-33, Gledatelja: 6800 (sold out)
Vratari: Konstantin Barulin 28/33 - Jakub Štepanek 21/22

Atlant na domaćem ledu nije uspio izjednačiti seriju protiv SKA iz Sankt Petersburga. Sve je pošlo krivo već na početku kada se jedan vrlo neprecizan udarac Kalinina s plave linije odbio od lica braniča Atlanta u gol. U 17.minuti mladi Čučerjavenko povisuje vodstvo gostiju iz odbijanca nakon vlastitog udarca. Drugu trećinu uglavnom su obilježile grubosti s obje strane što je rezultiralo brojnim isključenjima. Pri samom kraju trećine mnogo opasniji SKA povisuje na 3-0. Strijelac je iz protunapada bio Igor Makarov. U posljednjoj trećini domaći su krenuli znatno angažiranije u fazi napada. Iskusni gosti to koriste te iz dva brza protunapada preko Tihonova i Thoresena odlaze na 5-0. Atlant je do kraja uspio tek smanjiti na 5-1, strijelac tog gola bio je iz odbijanca Patrik Zackrinsson.

Dinamo Moskva - Torpedo  3:2 (1:0, 0:2, 2:0).
1:0 - 16.52 Dominik Granak PP1
1:1 - 22.54 Aleksej Ugarov (Thornberg) PP1
1:2 - 25.27 Dmitrij Makarov (Vesce, Krikunov)
2:2 - 43.51 Jakub Klepiš (Novak)
3:2 - 57.11 Konstantin Gorovikov (Komarov) PP1
Isključenja: 4x2 - 7x2+1x10, Udarci na gol: 38-31, Gledatelja: 7200
Vratari: Aleksandr Jeremenko 29/31 - Vitalij Koval 35/38

U četvrtoj utakmici serije Dinamo je došao do domaće pobjede čime je poravna ukupni rezultat na 2-2. Bila je o još jedna dramatična utakmica između ova dva protivnika, Granak je u 17.minuti zabio udarcem s plave linije kroz gužvu za domaće vodstvo. Dinamo je imao prividnu inicijativu i više udaraca na gol, ali to im nije pomoglo u drugoj trečini. Najprije u 23. Ugarov zabija s igračem više iz odbijanca da bi Makarov u 26. zabio za vodstvo nakon odličnog protunapada i dodavanja od strane Ryana Vescea. Dinamao izjednačava u 44. minuti golom Klepiša koji uvelike ide na dušu vratara Kovala. U 58. minuti Dinamo kompletira preokret kada Gorovikov koristi igrača više zabivši iz odbijanca. Ova serija će zasigurno biti uzbudljiva do samog kraja, sljedeći peti susret igra se u Nižnjem Novgorodu.