Ukupno prikaza stranice

nedjelja, 18. ožujka 2012.

Produžeci na zapadu pripali Atlantu i Torpedu

Obje treće utakmice u polufinalnim serijama zapadne konferencije KHL-a odlučene su u produžecima. Atlant je pobjedom od 2-1 na domaćem ledu smanjio na prepolovio prednost SKA te je sada 2-1 u pobjedama. Torpedo je pak drugom uzastopnom pobjedom, ovaj put u Moskvi, preokrenuo početno vodstvo Dinama te sad vodi 2-1.

Atlant - SKA  2:1 OT (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0).
0:1 - 10.57 Fjodor Fedorov (Neprjajev)
1:1 - 45.10 Patrik Zackrisson (Žerdev, Niskala)
2:1 - 65.38 Janne Niskala (Semjonov)
Isključenja: 4x2 - 5x2+1x10, Udarci na gol: 30-44, Gledatelja: 6800 (sold out)
Vratari: Konstantin Barulin 43/44 - Jakub Štepanek 28/30

Atlant je nakon prave drame došao do prve pobjede u seriji i to pred rasprodanom arenom u svom Mitiščiju. Kada je Fjodor Fedorov zabio za vodstvo SKA u 11. minuti te Eduard Lewandowski nedugo zatim promašio kazneni udarac izgledalo je kao da će to biti još jedna pobjeda momčadi iz Sankt Petersburga. Ipak, borbeni domaćini su kroz cijeli susret bili uporni i željni dobrog rezultata za što su u 46.minuti napokon i nagrađeni. Nikolaj Žerdev je nakon slaloma kroz obranu gostiju proigrao Šveđanina Zackrinssona kojemu nije bilo teško iz blizine zakucati praznu mrežu. U posljednjoj minuti susreta suci su nakon video analize poništili gol Petra Pruche za SKA. Razlog je opravdan - visoka palica. Pobjedu Atlantu donosi branič Janne Niskala koji jedan odbijanac posprema u mrežu snažnim udarcem s plave linije. Važna pobjeda za Atlant s kojim su ostali u igri u ovoj seriji.

Dinamo Moskva - Torpedo  3:4 OT (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1).
1:0 - 01.52 Jakub Klepiš (Kvapil, Granak)
1:1 - 38.32 Dmitrij Makarov (Varlamov, Jevsejenkov) PP1
2:1 - 39.58 Mihail Anisin PP1
2:2 - 46.13 Martin Thornberg (Makarov)
3:2 - 54.50 Konstantin Gorovikov (Anisin, Kokarev)
3:3 - 55.19 Robert Nilsson (Vasiljev)
3:4 - 77.12 Martin Thornberg(2) (Hietanen, Makarov) PP1
Isključenja: 6x2 - 6x2+1x5x20, Udarci na gol: 16-9, Gledatelja: 8100
Vratari: Aleksandr Jeremenko 5/9 - Vitalij Koval 13/16

U vrlo čvrstoj utakmici prepunoj tenzija Torpedo je pobjedio i preuzeo vodstvo u seriji. Zvuči gotovo nevjerojatno da je omjer udaraca na gol u više od 77 minuta igre bio tek 16-9 za domaćina. Domaći su poveli spretnim golom Jakuba Klepiša. To je bio jedini gol u prvoj trećini. U drugoj dugo nije bilo uzbuđenja, sve do same završnice kada najprije Makarov poravnava nakon lijepe akcije s igračem više a onda Anisin nakon solo prodora vraća vodstvo u ruke Dinama. U 47.minuti Martin Thornberg pogađa za novo izjednačenje. Gledatelji su vidjeli još dva gola u trećoj trećini. Gol Gorovikova za vodstvo Dinama manje od minute kasnije anulira ponajbolji igrač Torpeda Šveđanin Robert Nilsson. U produžecima dugo nije bilo golova. Pobjendik je odlučen tek u 77.minuti kada Martin Thornberg sjajno ulazi u napadačku trećinu te poprilično nejakim backendom probija Jeremenka koji je morao bolje reagirati. Ovom pobjedom Torpedo je vratio u svoje ruke prednost domaćeg terena u ovoj seriji.