Ukupno prikaza stranice

srijeda, 21. ožujka 2012.

Traktoru i Avangardu treće pobjede

U objema četvrtim utakmicama polufinala istoka slavili su gosti. U Kazanu je Traktor slavio sa 3-2 dok je Avangard Magnitogorsk napustio s pobjedom od 5-3. Oba sastava sada vode 3-1 u seriji te su na korak od ulaska u konferencijsko finale.

Ak Bars - Traktor  2:3 (0:1, 0:0, 2:2).
0:1 - 12.01 Jevgenij Kuznjecov (Rjabikin) PP1
0:2 - 43.08 Anton Burdasov (Giroux)
1:2 - 46.20 Jevgenij Bodrov (Petrov, Panin) PP1
2:2 - 51.48 Jevgenij Lapenkov
2:3 - 57.51 Petri Kontiola (Panov, Burdasov)
Isključenja: 3x2 - 4x2, Udarci na gol: 29-20, Gledatelja: 7850
Vratari: Petri Vehanen 17/20 - Michael Garnett 27/29

Traktor je prvi u seriji s Ak Barsom došao do gostujuće pobjede što ih je dovelo do velike prednosti od 3-1. Sredinom prve trećine gosti dolaze u vodstvo iz sjajno izvedenog protunapada, branič Rjabikin izbacio je Kuznjecova koji u situaciji jeda na jedan ne griješi te postiže svoj treći gol u doigravanju. Prilike na obje strane su bile rijetke i teško ostvarive, oba vratara zadržale su svoje mreže netaknute kroz čitavu drugu trećinu. Već na početku treće trećine Anton Burdasov preciznim udarcem iz daljine povećava vodstvo Traktora. Odgovor domaćih je bio brz, udarac Kirila Petrova s plave linije u mrežu skreće Bodrov. U 52. Ak Bars izjednačava i to na vrlo čudan način kada udarac Lapenkova iz gotovo mrtvog kutavara pokrivenog Garnetta. Traktor do pobjede dolazi u 58.minuti kada sjajnu akciju u napadačkoj trećini izvode dodavači Burdasov i Panov te strijelac Petri Kontiola. Peta utakmica igrat će se u Čeljabinsku gdje će Traktor imati prvu od tri prilike da izbaci Ak Bars.

Metalurg - Avangard  3:5 (1:1, 2:2, 0:2).
0:1 - 10.05 Aleksandr Popov (Červenka)
1:1 - 12.52 Tomaš Rolinek (Lajunen) PP1
1:2 - 25.55 Roman Červenka (Popov)
1:3 - 27.08 Roman Červenka(2) PP1
2:3 - 30.22 Tomaš Rolinek(2) (Fedorov, Kukkonen) PP1
3:3 - 37.13 Sergej Mozjakin (Lajunen) PP1
3:4 - 46.25 Aleksandr Popov(2) (Červenka)
3:5 - 58.58 Igor Volkov SH1 EN
Isključenja: 6x2 - 6x2, Udarci na gol: 36-33, Gledatelja: 7077
Vratari: Ari Ahonen 29/33 - Karri Ramo 33/36

Sjajna peta utakmica u Magnitogorsku. Obje momčadi u susret su krenule vrlo agresivno i željno pobjede te su navijači mogli očekivati veliku borbu do posljednjih trenutaka. Poveli su gosti nakon što je Popov iskoristio sjajno dodavanje Červenke iza gola. Odgovor nisu dugo čekali, Tomaš Rolinek je bio prvi na odbijancu ispred gola Karrija Rama. Tada na scenu stupa najbolji igrač Avangarda Roman Červenka koji s dva uzastopna lijepa gola odvodi sastav iz Omska na dva gola prednosti. Samo nekoliko minuta kasnije svoj drugi gol na utakmici i to s igračem više postiže Tomaš Rolinek. Zaključnih 3-3 nakon dvije trećine postiže Sergej Mozjakin golom s igračem više kada je iskoristio lijepo dodavanje Villea Lajunena. Avangard u novo vodstvo dolazi u 47.minuti kada slab udarac Popva Ari Ahonen nekako ispušta u mrežu. Od tog gola Metalurg se više nije oporavio, pred kraj su krenuli na sve ili ništa, ali je jedini gol u tom razdoblju bio Avangardov i to kada je Igor Volkov naciljao praznu mrežu u 59.minuti.