Ukupno prikaza stranice

petak, 16. ožujka 2012.

Sjajni SKA; Torpedo izjednačio

Odigrane su druge utakmice polufinala zapadne konferencije u KHL-u. SKA je ponizio Atlant sa 7-1 i poveo 2-0 u seriji dok je Torpedo pobjedom od 3-2 u produžetku izjednačio na 1-1 u seriji sa moskovskim Dinamom.

SKA - Atlant  7:1 (4:0, 1:0, 2:1).
1:0 - 02.14 Vladimir Tarasenko (Makarov)
2:0 - 02.26 Petr Prucha (Thoresen, Tihonov)
3:0 - 03.59 Vladimir Tarasenko(2)
4:0 - 18.17 Igor Makarov (Grebeškov, Tarasenko) PP1
5:0 - 22.55 Tony Martensson (Neprjajev, Weinhandl) PP1
5:1 - 44.32 Branko Radivojevič (Zubarev, Lewandowski) PP2
6:1 - 49.27 Andrej Pervišin (Kalinin, Makarov) PP2
7:1 - 55.39 Vladimir Tarasenko(3) (Fedorov)
Isključenja: 10x2 - 11x2, Udarci: 33-28, Gledatelja: 12,100 (sold out)
Vratari: Jakub Štepanek 27/28 - Konstantin Barulin 9/13 (40.00 Dimitrij Kotschnew 17/20)
*preuzeto s International hockey foruma

SKA je nastavio s uvjerljivim igrama na domaćem ledu, sve nade gostiju iz Mitiščija potopljene su već u prve četiri minute susreta kada SKA zabija triput od čega dva puta mladi Vladimir Tarasenko. Oba gola postigao je nakon krucijalnih grešaka obrane Atlanta. SKA je nastavio s boljom igrom te je prednost do kraja susreta samo rasla. Atlantu nije pomogla ni zamjena vratara nakon prve trećine. Tarasenko je na kraju postigao hat-trick dok je jedini gol za Atlant postigao Slovak Branko Radivojevič kojemu je to bio 4.gol u ovom doigravanju. S druge strane, Tarasenko je dostigao brojku 7 s čime je vodeći u ligi.

Torpedo - Dinamo Moskva  3:2 OT (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0).
 0:1 - 03.07 Mikhail Anisin (Gorovikov)
1:1 - 13.43 Juuso Hietanen (Thornberg, Makarov) PP2
2:1 - 21.02 Alexei Ugarov (Yevseyenkov, Makarov) PP1
2:2 - 32.12 Dominik Granak (Gorovikov, Kokarev) PP1
3:2 - 68.16 Vladimir Galuzin (Krikunov, Varnakov)
Isključenja: 7x2 - 9x2, Udarci na gol: 30-36, Gledatelja: 5600 (sold out)
Vratari: Vitalij Koval 34/36 - Aleksander Jeremenko 27/30
* preuzeto s International hockey foruma

Druga utakmica u seriji bila je mnogo zanimljivija od prve u kojoj je Dinamo slavio sa 1-0. Anisin je potvrdio odličnu formu i doveo goste u vodstvo lijepim udarcem iz zgloba. Prvi pogodak u ovoj seriji Torpedo postiže u 14. minuti preko Finca Hietanena. Ugarov ih početkom drugog dijela dovodi u vodstvo ali desetak minuta kasnije stvari na početak vraća slovački branič u redovima Dinama Dominik Granak. Do kraja je bilo dosta uzbuđenja, obje momčadi su pokušavale sve ne bi li došle do pobjede. Pobjednik je odlučen u devetoj minuti produžetka kada Ilja Krikunov lijepo proigrava Vladimira Galuzina koji vara Jeremenka za poravnanje serije.